חדשות ומבזקים


stiga
ניהול תחרות טניס שולחן
פרסם כאן
הכירו את השחקנים הפרהאולימפיים - שי סיאדה
20.8.12
בעוד 6 ימים יוצאת המשלחת הפרהאולימפית של ישראל למשחקי לונדון. זו הזדמנות מצוינת להכיר את שני החובטים הישראלים שישתתפו במשחקים. היום נספר על שי סיאדה.
 
 שי עבד ככבאי. ביוני 2003, נשלח לכיבוי השריפה בבית מרכזים בתל-אביב. שריפה זו הייתה אירוע הדליקה הקשה ביותר בתל אביב, ומהשריפות הגדולות בשטח בנוי בישראל.  במשך שלושה ימים פעלו 22 כבאיות ממחוז גוש דן, ובהן כ-60 כבאים, לכיבוי השריפה. שי שהשתתף בכיבוי וסיכן את חייו, נפצע קשה מנפילת קורה במשקל 2 טון. הוא שותק בפלג גופו התחתון ורגלו הימנית נקטעה. לאחר תקופת שיקום ארוכה חזר לעבוד בתחנת הכיבוי בתפקיד מנהלה.


     חזרה ל->

סיאדה היה ספורטאי עוד בצעירותו. כבר מגיל 16 שיחק טניס שולחן והיה חבר במועדון "הפועל בת ים". לאחר הפציעה המשיך להתאמן בבית הלוחם תל אביב בהדרכת זאב גליקמן, ומגיל 24 החל לשחק טניס שולחן בכיסא גלגלים. שי הינו אלוף ישראל במשך השמונה השנים האחרונות ברציפות בקטגוריית הנכות שלו!
שי  מתחרה בקלאס 4, קלאס בו רמת המשחק היא גבוהה מאד והשחקנים בו מהירים והתקפיים מאד. לרבים מהשחקנים בקלאס יש שרירי בטן, דבר המאפשר להם להגיע לכדורים קצרים וכן הם מסוגלים לנוע עם הכיסא בצורה טובה.
בקלאס 4 ישתתפו  20 משתתפים. 2 המדורגים ראשונים יחלו ישירות משלב 1/4 הגמר. היתר יחולקו לשישה בתים בני 3 שחקנים בכל בית כשרק אחד עולה ל1/4 הגמר.
כמו בקלאס 3, גם כאן הסינים הם המובילים, אך בקלאס זה יש להם יריבים מעולים גם הם מאסיה – הקוריאנים, שלהם אחד מהטובים בעולם בכל קטגוריית הכיסאות גלגלים – KIM YOUNG GUN שמדורג מספר 1 בתחרות.
גם הצרפתים מצטיינים בקלאס זה ויהיה מאבק צמוד.
שי מדורג במקום ה 17 בעולם ולמעשה הצליח להבטיח את מקומו במשחקי לונדון ממש "בדקה ה 90" כאשר זכה במדליית כסף בתחרות האחרונה בשנה שעברה בארגנטינה וכך ברגע האחרון עקף מספר שחקנים טובים.
שי יהיה מדורג שלישי בבית ויהיה עליו לגבור על שני שחקנים שמדורגים מעליו – משימה קשה אך אפשרית.
בניצחונו הגדול ביותר בקריירה ניצח שי כבר את השחקן הנחשב לטוב ביותר בכל הכיסאות גלגלים, הסיני קאונינג נינג ולמעשה הנחיל לו את הפסדו הראשון והאחרון עד היום.
שי נחשב לשחקן ALLROUND , כלומר שחקן שהוא גם מגן וגם כשיש הזדמנויות מתקיף, הוא מצטיין בשמירת כדור על השולחן, עם זה באמצעות חבטות "חיתוך" מעולות שבאמצעותן הוא יוצר סיבוב אחורי ומקשה על היריבים להתקיף ועם זה באמצעות חבטות "בלוקים" מהירים, כלומר כשהיריב תוקף שי הוא כמו "חומה" – כל הכדורים חוזרים לצד היריב.
מצד גב היד שי מתקיף היטב ובמהלך עבודה קשה באימונים, שיפר משמעותית גם את חבטות ההתקפה מצד כף היד. נקודה נוספת בולטת ודי ייחודית אצל שי הוא היכולת לקצר כדורים ולכוונם לצידי השולחן בסמוך לרשת – כך ששחקנים על גבי כיסא גלגלים מתקשים מאד להגיע אליהם.

ב 4 השנים האחרונות שי מתאמן פעם ביום ולפעמים גם פעמיים במספר מועדוני טניס שולחן כולל מול שחקנים לא נכים. הוא מתחרה גם במסגרת הליגה הרגילה בארץ.
ב-4 השנים האחרונות מאז המשחקים האולימפיים בבייג`ינג 2008 זכה ב 8 מדליות בתחרויות בינלאומיות!!!
 
המון המון בהצלחה שי!
 
מחר באתר נספר על לירן גבע

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
טניס שולחן ירושלים-עמותת המרכז לטניס שולחן ירושלים (ער)- www.ttj.co.il © כל הזכויות שמורות
המרכז לטניס שולחן ירושלים דודיק אלטרץ 050-6210042 כתובת למשלוח דואר - רחוב גד טדסקי 6, ירושלים
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל