חדשות ומבזקים


stiga
ניהול תחרות טניס שולחן
פרסם כאן
אליפות אירופה בטניס שולחן לנכים
2.11.11
 אליפות אירופה לנכים בטניס שולחן
השבוע חזרנו מאליפות אירופה לנכים בטניס שולחן שהתקיימה בעיר ספליט שבקרואטיה. ישראל שלחה 8 ספורטאים לתחרות זו.
בתחרות השתתפו 291 שחקנים מ- 31 מדינות באירופה.

     חזרה ל->

התמונות צולמו על-ידי Gael Marizou
הרמה בתחרות היתה גבוהה מאד וניתן לומר שטניס שולחן הנכים הופך משנה לשנה יותר ויותר מקצועי וכיום כבר במספר מדינות כמו: טורקיה, אנגליה, סין ואחרות השחקנים מתאמנים בתנאי פנימייה – כלומר ישנים במקום האימונים במשך כל השבוע ועורכים בכל יום 2-3 אימונים.
התוצאות גם לא מאחרות לבוא וכיום רואים שמדינות אלו זוכות בהרבה מדליות ומצטרפות למדינות ששולטות בענף טנ"ש הנכים כמו גרמניה וצרפת.
כאמור, ישראל שלחה 8 ספורטאים שחלקם השיגו ניצחונות נאים, להלן פירוט קצר.
ההישג הבולט של הנבחרת היה של אסף גופר ודני בוברוב המתחרים בקלאס 6 (נכים קשים בעמידה) אשר הגיעו לחצי הגמר במשחקים הקבוצתיים כשבדרך הם מנצחים נבחרות חזקות כמו ספרד ושוודיה. בחצי הגמר הם הפסידו לנבחרת גרמניה שזכתה בתואר.

 בתמונה: דני ואסף מקום רביעי באירופה
השחקנים המתחרים על גבי הכיסאות גלגלים עשו מספר ניצחונות יפים במהלך התחרות – כך למשל אלכסיי ירמנקו ניצח את מקום 3 ו 5 בעולם בקלאס 5 (נכים על גבי כיסאות גלגלים שפלג הגוף העליון שלהם לא נפגע). לירן גבע (קלאס 3) ניצח את התשיעי בעולם ושי סיאדה (קלאס 4) ניצח שני גרמנים מעולים שמדורגים הרבה לפניו.
שמוליק בן עשור שהתחרה אף הוא על כיסא גלגלים (קלאס 3) עשה ניצחון מרשים על שחקן בלגי חזק מאד.
שחקני העמידה (אסף ודני , שמוליק שור וזאב גליקמן) עלו כולם משלב הבתים ולאחר סיבוב אחד הודחו.
אנו כחודשיים לפני הכרזת רשימת השחקנים שיוזמנו למשחקי לונדון 2012 (אולימפיאדת הנכים). השחקנים מוזמנים לאולימפיאדה בהתאם לדירוגם בעולם – כל אחד בקלאס שלו.
נכון לעכשיו, ניתן לומר שרק שחקן אחד בוודאות יוזמן (לירן), בעוד שלשלושה אחרים (שי, זאב ואסף) יש סיכוי סביר לקבל הזמנה. לדני ושמוליק עדיין נותר סיכוי כלשהו בסיטואציה מסוימת לקבל זימון.
ארבעת הספורטאים שעדיין בספק למשחקי אולימפיאדת הנכים צפויים להשתתף בתחרות של "הצ`אנס האחרון" שאמורה להתקיים בחודש דצמבר בארגנטינה.
על מנת שתתרשמו מרמת המשחק בכיסאות גלגלים - ראו סירטון קצר של המערכה האחרונה במשחק על האליפות קטגוריית קלאס 5 בין שחקן נורווגי שנחשב אולי לאחד מחמשת הטובים בעולם בכיסאות גלגלים ומולו צרפתי שגם זכה באופן מפתיע בתואר אלוף אירופה.  ראו בקישור הבא

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
טניס שולחן ירושלים-עמותת המרכז לטניס שולחן ירושלים (ער)- www.ttj.co.il © כל הזכויות שמורות
המרכז לטניס שולחן ירושלים דודיק אלטרץ 050-6210042 כתובת למשלוח דואר - רחוב גד טדסקי 6, ירושלים
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל