חדשות ומבזקים


stiga
ניהול תחרות טניס שולחן
פרסם כאן
סיכום עונת 2016-17
19.6.17
 
העונה מסתיימת וזה זמן טוב לסיכומים
בתחילת העונה הצוות המקצועי רצה דבר פשוט, שהקבוצות ישרדו בליגות בהן הן משחקות והיתה תקווה שקבוצה אחת תעפיל מהליגה הארצית לליגה הלאומית.
בפועל מה שקרה שזו היתה אחת מהעונות המוצלחות ביותר בתולדות המועדון והיו לא מעט כאלו בשנים האחרונות.
סקירה לגבי הליגות

     חזרה ל->

 
ליגת העל לבוגרים
ירושלים נאלצה להתמודד בליגת העל ללא שחקן חיזוק ובהרכב צעיר במיוחד כששניים מהשחקנים הינם שחקני
נוער.
הקבוצה, כצפוי, סיימה את העונה במחוז הדרומי שהיה קשה במיוחד במקום האחרון עם ניצחון בודד על הפועל באר שבע. לאורך כל העונה השחקנים הצעירים צברו ניסיון חשוב וממשחק למשחק הציגו יכולת טובה יותר.
בפלייאוף התחתון הוגרלנו בהצלבה מול המדורגת חמישית במחוז הצפוני, הקבוצה אולי המנוסה ביותר בליגה. השחקנים הירושלמים הציגו רמה יוצאת מן הכלל וניצחו בסדרה מותחת ומרתקת 2:1 (שני ניצחונות חוץ) את נתניה והבטיחו עונה נוספת בליגה. זהו הישג יוצא מן הכלל. מעטים נתנו לקבוצה סיכוי לשרוד בליגה הקשה הזו בהרכב ביתי וצעיר כל כך. ללא ספק זה הישג העונה! כל הכבוד לשחר כרמון, בן סורוקין, אביב עמידור וגבריאל קלוו.

ליגה לאומית לבוגרים
שיחקו 2 קבוצות בליגה – קבוצת טנ"ש ירושלים (גיל ברכה, אור שטיין ואילן דרמון) הפתיעו בענק וסיימו את העונה הסדירה במקום השני!!! והעפילו לפלייאוף העלייה לליגת העל. בפלייאוף הפסידו לקבוצה החזקה מאשדוד 3:1 שרכשה שחקן חיזוק זר מרוסיה. אשדוד בסיום גם עלתה לליגת העל.
הקבוצה השנייה סבלה מהיעדר שחקן שלישי במרבית העונה, היות וג`אד שיחק מעט ואלון נאמן שפרש הגיע לחלק מהמשחקים ללא כל אימון. דודיק ודני ליבשיץ נאלצו להחזיק את הקבוצה לאורך כל העונה ובסיום הקבוצה סיימה במקום החמישי.

ליגה ארצית
3 קבוצות התחרו בליגה – היו ציפיות שקבוצת טנ"ש ירושלים (יבגני רג`וב, יובל בץ, מיכאל שפירא וברק יולזרי) תעלה לפלייאוף ושתי הקבוצות הנוספות ייאבקו על ההישרדות בליגה, אבל התוצאות בסיום העונה היו מעבר לכל הציפיות !!
טנ"ש ירושלים סיימה כאלופת המחוז! ובפלייאוף הביסה 3:0 את הקבוצה מבאר שבע והבטיחה את העלייה לליגה הלאומית. הישג יוצא מן הכלל.
הקבוצה השנייה (בוריס סמיונוב, אלכס רייצס וסרגיי ויינטראוב) סיימה את העונה במקום השני – הישג מכובד מאד לכשעצמו ובפלייאוף הוגרלה מול אלופת מחוז דרום – מכבי דימונה. על הנייר לא היו הרבה סיכויים לירושלמים, אבל החבר`ה הדהימו את הדרומיים עם ניצחון יוצא מן הכלל 3:0!!! וגם הקבוצה השנייה עלתה לליגת העל.
ה
קבוצה השלישית סיימה במרכז הטבלה.
בעונה הבאה יהיו לירושלמים קבוצה אחת בליגת העל 4 קבוצות בליגה הלאומית – דבר שמעולם לא היה בירושלים!!

לאומית נשים
עינת משורר, ג`ניה שטרן ויאנה רודניצקי סיימו את העונה במקום השני אחרי הפסד וניצחון מול הקבוצה שסיימה ראשונה – מכבי רחובות.
הקבוצה עלתה לפלייאוף העלייה לליגת העל, בשלב הראשון ניצחו את הפועל באר שבע 3:0 אולם בשלב השני  התקשתה מאד מול הפועל קרית אונו וסיימה עם הפסד 3:1. בכל אופן, עצם ההעפלה לפלייאוף העלייה הוא הישג יפה מאד.

א` בוגרים
4 קבוצות ירושלמיות שיחקו בליגה זו שהיתה ליגה ברמה טובה יחסית, מעניינת ומותחת עד למחזור האחרון. שתי קבוצות העפילו לפלייאוף העלייה – טנ"ש ירושלים סיימה ראשונה והוגרלה מול קבוצה חזקה מבאר שבע – בפלייאוף, נתנאל מזרחי התעלה ועם שני ניצחונות אישיים גדולים ועוד ניצחון מאד חשוב של אלכס שרמן ניצחו 3:1 ועלו לליגה הארצית. גם סמיון שמיס ומשה גרשון שיחקו לאורך כל העונה וגם להם חלק חשוב בהישג.
קבוצת ירושלים 2 (דוד אסוביץ`, רומן סולטיסיק, דניס בטלין והנער עומר גל) סיימו במקום השני והעפילו אף הם לפלייאוף. בפלייאוף הפסידו במשחק צמוד לנתניה החזקה.
קבוצות הנוער
ירושלים הפעילה 4 קבוצות נוער!! מעט מאד אגודות בארץ יכולות להתהדר ביכולתן להפעיל 4 קבוצות נוער, 2 מתוכן בליגת העל.
ירושלים 1 (אביב עמידור, בן סורוקין, בן זוסמן ועמוס דורון) סיימה זו עונה 4 ברציפות בפלייאוף העליון בליגת העל. לצערנו, הקבוצה השנייה ירדה בתום העונה לליגה הלאומית.

שתי הקבוצות הנוספות האחת בלאומית והשנייה בארצית סיימו במרכז הטבלה.

הישגים נוספים היו לבן סורוקין שדורג בתום גיל הנוער שלו במקום הרביעי בארץ ואף שיחק פעמיים בדרג א` בוגרים (בין 12 השחקני בוגרים הטובים בארץ) במסגרת משחקי הדירוג. כמו כן היו לירושלים 5 שחקנים ששיחקו במהלך העונה בדרג ב` לבוגרים ועוד כ - 20 ששיחקו בקטגוריות האחרות.
באליפות ישראל סרגיי ויינטראוב זכה במקום הראשון לדרג ג` וסמיון שמיס, השחקן המבוגר ביותר בקבוצה, זכה במקום השני באליפות ישראל לגילאי 70+.
באליפות הפועל הארצית בן סורוקין סיים שני ואביב עמידור סיים שלישי
.

לכל ההישגים הללו צריך להזכיר גם את הפעילות הענפה שמתקיימת במועדונים עם למעלה מ 120 ילדים !!! ועוד מאות בוגרים שנוטלים חלק במסגרת הפעילות של ששת המועדונים שמפעילה האגודה (רמת שרת, קרית יובל, גילה, פסגת זאב, ארנונה ומעלה אדומים)

היו גם עוד הישגים רבים אחרים אבל בהחלט ניתן לומר שזו אחת מהשנים המוצלחות ביותר לאגודה.
צריך להזכיר את עיריית ירושלים - רשות הספורט שתומכת, את "חברת שומרה" שנותנת חסות לאגודה כבר שנים רבות, את חברת ספורטניס דורון נציגת חברת סטיגה בארץ שמלווה את הקבוצות הבכירות בסיוע – בלעדיהם לא היינו מצליחם לקיים כזו פעילות גדולה ומוצלחת .

וכמובן הכי חשובים הם העובדים הרבים של האגודה שבלעדיהם לא ניתן היה לעשות את כל מה שתואר לעיל ולהגיע
גאווה גדולה לירושלים. נמשיך לפתח ולקדם את הענף בירושלים!!!

 |  ראשי |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
טניס שולחן ירושלים-עמותת המרכז לטניס שולחן ירושלים (ער)- www.ttj.co.il © כל הזכויות שמורות
המרכז לטניס שולחן ירושלים דודיק אלטרץ 050-6210042 כתובת למשלוח דואר - רחוב גד טדסקי 6, ירושלים
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל